Domov  /   Zážitkovo
Komentáre vypnuté15. októbra 2013od Peterv

Zážitkovo

Zážitkovo

Projekt je zameraný na vytvorenie podmienok pre zmysluplné využívanie voľného času mladých z lokalít, kde pôsobíme. Hlavné ciele projektu sú:

  • Podporiť motiváciu detí a    mladých do zapojenia sa do etapových hier
  • Cez zážitkové akcie sprostredkovať príjemné pocity, emócie, pracovať na rozvoji estetického vnímania, kultúrneho prežívania či spoločenského vyžitia
  •  Vyzdvihnúť význam a  zmysel zážitku, vzťahu pracovník – dieťa pred materiálnymi darmi

Počas trvania projektu navštívime mestečko FunCity, kde sú rôzne trampolíny, šmýkaľky, bazény s   loptičkami a  pod. Tiež by pre decká bolo zaujímavé kino, opekačka v  prírode spojená so súťažami a  menšou túrou na Železnej studničke. Chceli by sme ich zobrať aj jazdiť na kone či vyskúšať si terapiu snozelen. Tá je charakteristická najmä tým, že sa využíva pre ľudí s    postihnutím ale aj pri poruchách učenia či správania. Na dieťa sa pôsobí pomocou rôznych zmyslových pomôcok – svetla, farieb, hmatových pomôcok a    pod. za účelom upokojenia, relaxácie, cibrenia si zmyslov. Zaujímavými pre nich budú akcie ako plavba ľoďou smerom na Devín, kde pre nich pripravíme hľadanie pokladu v lesíku  a na vybitie energie bude skvelá lezecká stena.

Identifikačné údaje:

Trvanie projektu: máj 2013 – 31.12.2013

Schválená dotácia: 1089 €

Hlavný donor: Magistrát hlavného mesta SR – Bratislava


44299965 //-->